Wieloryby w Monterey

W sobotę 10 października grupa wybrała się na drugą zorganizowaną wycieczkę do Monterey. Naszym przewodnikiem był bardzo sympatyczny Marcin Sieradzki, który ochoczo dzielił się wiedzą na temat Ameryki oraz Amerykanów. Jedną z atrakcji, z której skorzystała 1/3 grupy stanowił rejs po zatoce i obserwowanie wielorybów. Płynięcie, zwłaszcza na dziobie opanowanego przez nas statku, było świetną zabawą samą w sobie.

Oglądanie tych majestatycznych zwierząt poruszających się z dużą gracją sprzyja do refleksji nad wielkością i złożonością otaczającego nas świata jak również naszego w nim miejsca.

Część grupy wybrała się do ogromnego akwarium w Monterey, zaś pozostali udali się na spacer po Monterey. Każdy świetnie się bawił i głodny z wrażeń udał się na lunch – prym wiodła bardzo smaczna zupa z owoców morza – Clamp Chowder.

Następnie wybraliśmy się na przechadzkę po parku narodowym. Niesamowity klimat tworzyły porosty zwisające z okolicznych drzew. Poruszaliśmy się wzdłuż linii brzegowej obserwując okoliczne klify, które porastały cyprysy. Ścieżki w parku narodowym miały postać chodników z utwardzonego żwiru, podobnie jak w naszych miejskich parkach, dzięki czemu osoby na wózkach, czy też rodziny z dziećmi mogą bez przeszkód podziwiać przyrodę.

Kolejne etap wycieczki stanowiła wizyta we franciszkańskiej misji katolickiej w Carmel. Bardzo ciekawa architektura, która przypominała obrazki z popularnego niegdyś serialu Zorro. Warto podkreślić smutną historię tego miejsca, które powstało kosztem życia wielu Indian wykorzystywanych podczas budowy. Miejsce to odwiedził Papież Jan Paweł II, co zostało uwiecznione tablicą pamiątkową. Swoją drogą jest Papież jak również Prezydent Wałęsa, to dwie ogromnie szanowane osoby, którym zawdzięczamy rozpoznawalność naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Na zakończenie wycieczki uderzyliśmy do outletów w Gilroy – konglomeratu sklepów znanych marek (Tommy Hilfiger, Ralph Polo, Converse, Adidas, Nike, Banana Republic, etc), gdzie mogliśmy kupić ciuchy w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *